Модерен Жените Списание 2017

Женски тајни: На повеќето интересни и релевантни за жените.

Куќа

Рецепти Shortcake на маргарин: чекор по чекор со фотографии од дома готвење

Брзо да се готви вкусна десерт и да останат во рамките на буџетот - тоа е како задача брилијантно справат сладкиш од маслено тесто рецепти. Деликатна вкус различни домашна колачи трошлив структура, лесно се подготвени, во комбинација со било пломби - урда, суво грозје, џем, мармалад, ореви.

Пијте исхрана дома: 14 рецепти

Исхрана пијалаци - не е "магија пилула" за губење на тежината. Тие работат во врска со начинот на исхрана, посети на фитнес и правилна исхрана. Овие пијалоци го прават тоа можно да се намали телесната тежина со намалување на апетитот, подобрување на варењето на храната и метаболички процеси во телото, да го забрза метаболизмот и излачувањето на вишокот на течност.

Тајните на пријатна дневна соба

Направете во собата таква боја решение кое нема да биде заморно за долг престој во него, ќе ви овозможи лесно да комбинирате различни елементи на ентериерот. На пример, меко светло

Како ефикасно да се организира место за складирање и користење на козметиката

Затоа, драги дами, денес ќе разговараме за многу важна тема за која било жена / девојка - како ефикасно и погодно да организирате место за чување на вашата козметика? Овој проблем е многу итен, бидејќи

Диети

Чај печурка за губење на тежината: рецепти и препораки

Тоа е поради освежувачкиот вкус што чајната печурка ја стекна својата популарност. Но, пијалокот добиен со помош на него не само што има пријатен вкус, сепак е корисен за здравјето. Со помош на него успешно се борите

грејпфрут исхрана

Содржина: јајце-грејпфрут исхрана Добрите Конс Грејпфрут Исхрана Грејпфрут Исхрана Исхрана Правила суптропски растенија, кои се зимзелени дрвја од родот агруми, и нивните плодови се нарекува грејпфрут.

Рецептот на квас за губење на тежината

Цвекло - една од најпознатите потентен состојки "квас фитнес", кои ја чисти телото од холестерол, штетни радикали и има маса од други корисни својства: чисти крвните садови, црниот дроб, помага

Рајс исхрана "5 тома"

Благодарение на диета "5 тома" можете да не само губат телесната тежина, но исто така и на чистење на телото на отрови, токсини, масти и холестерол. Во овој случај, не мора да земате дополнителни

Photoshoot

Photoshoot со дете на природата

Нашите деца растат многу брзо. Времето безмилосно со себе носи и првите чекори и првичните успеси, весели и палав смеа, зло и транзицијата кон полнолетство.

Породилно зима слики

До денес, не е веројатно една бремена жена која не сака да ја задржи својата извонредна позиција. Photoshoot бремени е да стане многу популарна бизнис и се повеќе и повеќе идни мајки се купи ваквата услуга за професионални фотографи или справат сами на себе со помош на аматерски уметност.

Вера Брежнев - Максим photoshoot

Вера Брежнев - Стандард на убавина и женственост. Тоа е поставен во сè: во движењата, однесување, пеење или само зборува. Нејзината природна убавина овозможува таа да изгледа атрактивно, дури и без шминка.

Слика пука во стилот на "мафијата"

Слика пука во стилот на мафијата - е оригинален пристап да се прошири вашиот фото албум уникатни и професионални фотографии кои сигурно ќе предизвика многу емоции во оние кои ќе ја видите.

Убавина

Како да се наслика трепките

Содржина: Методи за примена на маскара на трепките Како да се одржи четка при примената на лак за женски клепки Како да се направи до трепките околу очите Колку слоеви на лак за женски клепки примени на трепките и зошто Како да се прави разлика, мрсна мастило или текстура сува четка маскара трепки Алтернативен метод на боење на трепките Многу жени се жалат на еден или други мастило, а не со оглед на тоа што му одговара на типот на трепките и колку добро тие го прават тоа се применува на трепките

Многу струже на кафе, сите различни! Omolodzhuemosya

Кафе - тоа не е само пријатно и возбудливо пијат, но прекрасна состојка за перење, струже, креми и сите видови на обвива. Кофеинот го нормализира метаболизмот на клетките, ги елиминира токсините од телото и ја промовира распаѓањето на масти.

Тон крем за сува кожа

Козметичката комплет на секоја жена како неопходни средства како основа. Нуди за продажба е претставена од страна на многу видови на темелите, секој дизајниран за одреден тип на кожа.

Како да се отстрани нога мирис?

idchuvaesh непријатност, извадете ги чевлите и ќе забележите непријатен мирис околу вас? Ова е проблем за многумина. Од непријатни пеш мирис е лесно да се ослободи од, ако ја прочитате оваа статија и vospolzueshsya таква помош.

Мода

Обетки со сафир и дијаманти

Производи од скапоцени камења изгледа многу елегантен и луксузен. Сепак, тие се во совршена хармонија со фустани вечер и елегантен наметки. Со создавање на ненадмината слика, таа го завршува, ставање на парична казна накит и додатоци.

сребро приврзоци

Најсигурниот начин за да се добие неколку украси во едно - да се купи еден синџир и неколку приврзоци за тоа. Приврзоци направени од сребро секогаш изгледа мека и домот, ако тие учат како правилно да одберете и да се носат.

Која боја мешавини од портокал?

Портокал - светла боја, датум во лето модата не е првата сезона, а тоа е за таа љубов. Портокал дава еден сончев расположение, згора на тоа, создава модерни светли слики.

Училиште јакна за девојки

Училиште јакна - типичен годишен проблем за родителите на деца на возраст од 6 до 17 години. Главната дилема - како да се направи рамнотежа меѓу строгост, која бара училиште убавина која сака дете, и саканиот квалитет.

Итн

Како да се воспостават односи со шефот

Како да се воспостават односи со шефот
Пред вашиот шеф има задачи што тој не може да ги постигне без ваша помош. Затоа, вработениот, кој го цени своето место, пред сè, неопходно е да открие што е важно за лидерот и што чека тој

Каде соништата води: ОАЕ

Каде соништата води: ОАЕ
Во она што емират го правите, Дубаи сепак ќе го гледаат. Впрочем, тоа е во тоа е модерен аеродром кој ја поврзува Европа со Азија. Во Дубаи, најдобар шопинг. Еве го множеството

Како да ја добиете вистинската работа

Како да ја добиете вистинската работа
Пишете на парче хартија точната цел што сакате да ја постигнете. Вие треба јасно да ги разберете следните точки за себе: • Каков пост сакате да го добиете? • Во која индустрија? Во која организација? • Која

Јарослав: историски знаменитости

Јарослав: историски знаменитости
Јарослав се наоѓа 282 километри од главниот град. На патот од Москва - тогаш зимзелени дрвја, потоа бери, како партнери во танцување на топката. И првото нешто што го фаќа окото во самиот Јалослав е многу стари цркви

Везана

Диви орхидеи во вашиот дом

Орхидеи, чија грижа мора да бидат повнимателни од другите домашни цвеќиња, се многу тешки. Тие треба да се наоѓаат во просторија со висока влажност. Плимен и сув воздух ќе предизвика

Изработка на картички со свои раце

Разгледница - задолжителен компонента на секој дар што е одраз на чувства, желби и емоции на донаторот. Затоа, картички за регистрација со свои раце особено добро на кого се што му дава, бидејќи тоа покажува колку патишта и рамнодушен кон вас овој човек.

Стакло сликарство дизајни

Мода за декорација на стари работи и да ги искористиме повторно дојдоа до нас од западните земји. Таа е предизвикана од тенденцијата на природата на здравствената заштита. За помали работи и фрли ѓубре на животната средина.

Божиќ decoupage свеќи со свои раце. Господар класа на слики

Содржина 1 Нов decoupage свеќи со рацете 2 господар класа на изработка на свеќи photo Во пресрет на Нова Година, секоја домаќинка сонува за тоа како да се украсуваат вашиот дом за празникот и да се подготвени за чудата на чудесната ноќ.

Семејството и децата

Единствени мајки. Стереотипови

Модерната самохрана мајка повеќе не е иста како и пред неколку децении. Ова не е исплашено осумнаесетгодишно девојче кое беше искушувано и напуштено од таткото на детето. Како по правило, таква мајка немала професија,

Како да се врати односот со нејзиниот сопруг

Ако има потешкотии во справувањето со вашиот сопруг, тогаш, пред сè, вреди да се започне со самоанализа. Запомни како започна сојузот, што му се допаднало најмногу за тебе. Можеби престана нешто

Како да се преживее предавството на нејзиниот сопруг

Анализата на сегашната ситуација ќе помогне да се разберат причините за предавство и да се најдат начини за надминување на поплаките. Некои напори ќе бараат преглед на односот кон проблемот. Обидете се да ја прифатите ситуацијата и да издржите

Типични грешки на семејството образование

Содржина: 1. Физичко насилство Грешка Грешка Грешка 2. 3. Прекумерна студенило Голем број на љубов Грешка 4. Многу забрани Грешка 5.

Односи

Запознавање за сериозна врска

Колку пати жените се изгорени во односите со младите? Верувале нив, доверба, и на крајот на жената солзи, фрустрација и емоционална траума. Само слаба половина од човештвото се смета за сериозна

Имаше оргазам?

Жените мислат дека оргазмот е нешто што сексот не може да го направи без, и барем многу такви луксузни се чини многу ретки. Во тоа време, како што постојат жени во светот, способни за

Психологија: оженет човек и љубовница

Меѓутоа, баналната фраза за полигамноста на мажите има секоја причина зад неа. Човек како овој вид на врска од која било страна. Тој веќе се одржа како сопруг и раководител на семејството - тој има семејство, има

Ако првиот е досаден тип ...

По прекинувањето на врската, поранешниот може сериозно да го комплицира животот на својот љубовник. Во исто време, тој често е сигурен дека "во љубов, како во војна, сите средства се добри". Тој може да остварува телефонски повици, да испраќа заканувачки пораки

Здравје

Како да се третираат егзема на рацете: народни лекови, масти, методи на превенција

Човекот дава многу физичка и емоционална непријатност на егзема на рацете (плач ќерамиди). Оваа болест се карактеризира со воспаление на кожата на рацете за да формираат меури кои подоцна пукна и може да се претвори во пустули.

Како да се брои времетраењето на бременоста

Акушер се смета за период на бременост од првиот ден на последната менструација, па нормална бременост во овој случај трае повеќе од 40 недели (9 месеци). Но овулацијата и моментот на оплодување

Како да се сврти притиснете со тркало

Како да се сврти притиснете со тркало
Една од најголемите предности на тркалото за печатот е тоа што работи со него, човекот вчитува неколку групи на мускули - на градите, грбот, задникот, бутовите, рацете, и притиснете. Вклучете се во гимнастика

Шпекулативни теории за фитнес

Шпекулативни теории за фитнес
За ова, многу начини на залажување лековерни спортски навивачи биле измислени. Целта на сите овие манипулации е една - да ве присилат или да купите нешто сосема за фитнес цели непотребно, или да бидете измамени